معماری
خانه / اخبار / نمایش خیابانی «U-Turn» در جشنواره تئاتر فجر اجرا می‌شود

نمایش خیابانی «U-Turn» در جشنواره تئاتر فجر اجرا می‌شود

نمایش «U-Turn» ـ بازگشت ـ به کارگردانی داریوش نصیری با استناد به آیاتی از چهار سوره قرآن‌کریم در سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اجرا می‌شود.

داریوش نصیری
داریوش نصیری

به گزارش تئاتربازها به نقل از روابط‌عمومی گروه، نمایش «U-Turn» یا «بازگشت» با طراحی، نویسندگی و کارگردانی داریوش نصیری روزهای ۹، ۱۰ و ۱۱ بهمن‌ماه، ساعت ۱۶:۳۰ در بخش آثار خیابانی سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اجرا خواهد شد.
داریوش نصیری با اشاره به استفاده از چهار سوره قرآن کریم در مضمون نمایش خود بیان می‌دارد:«نمایش  U-turn  با اشاره به آیه ۱۵۲ سوره مبارکه بقره، آیات ۹۹ و ۱۰۰ سوره مبارکه مومنون، آیه ۲۳ سوره مبارکه اسرا و آیه ۳۵ سوره مبارکه انبیاء نوشته شده است».
این بازیگر و کارگردان تئاتر اضافه می‌کند:«نمایش بازگشت در ستایش عشق و مهربانی به والدین و هم‌نوع است و یادآوری می‌کند که انسان عمر دوباره ندارد و تنها یک بار زندگی می‌کند و هیچ بازگشتی برای هیچ‌کس وجود ندارد. پس تا می‌تواند مهر و نیکی پیشه کند و همواره به یاد خداوند بزرگ و مهربان باشد».
در نمایش «U-Turn»، داریوش نصیری، علی فتحی، حشمت‌الله زارعی، امیرعلی زیارتی، سهیل مینایی، حسام بوربور، سیدرضا حسینی، حسین زهری، علی سوهانی، حمیدرضا تسلیخ، اشکان پام، حسن نشاطی، مبین پیشداد، محمدعلی نجف‌پور، فرشاد فرهادپور، امیرعلی پریز، حجت بیات، امیرارسلان خالویی و کوروش قدرتی ایفای نقش خواهند کرد.

u-turn
همچنین سایر عوامل نمایش عبارتند از: شهره زراعتیان (دستیار کارگردان)، آزاده انصاری و عاطفه متین‌فر (طراح پوستر و بروشور)، امین سروری (عکاس و تصویربردار)، احمدرضا حجارزاده (مشاور امور رسانه).
داریوش نصیری، فارغ‌التحصیل رشته کارگردانی سینما و ارتباطات است که تاکنون به‌عنوان نویسنده، بازیگر،کارگردان و مدرس تئاتر فعالیت‌های گسترده و موفقی داشته و از آن میان می‌توان اشاره کرد به: دانشجوی نمونه کشوری در بخش فرهنگ و هنر و دریافت لوح تقدیر از ریاست جمهوری اسلامی ایران و ریاست دانشگاه (سال‌های ۸۹ و ۹۲)،کسب جوایز مختلف بازیگری، نمایشنامه‌نویسی و فیلمنامه‌نویسی از جشنواره‌های متعدد داخلی و خارجی، اجرای نمایش در کشورهایی مانند: ارمنستان، روسیه، امارات و ترکیه و مالزی، دبیر نخستین جشنواره نمایشنامه‌خوانی در دانشگاه جامع علمی کاربردی.
نصیری هم‌اکنون مدیرگروه و مدرس رشته بازیگری و فیلمسازی و عضو شورای آموزشی و سیاستگذاری فرهنگی‌اجتماعی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی است. آخرین اجرای او، نمایش «نام من ایران» در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر هایفست در ارمنستان (اکتبر ۲۰۱۵) بوده است.
نمایش «بازگشت» روزهای ۹ و ۱۱ بهمن‌ماه ساعت ۱۶:۳۰ در محوطه تئاترشهر و همچنین روز یکشنبه ۱۰ بهمن مقابل خانه هنرمندان اجرا می‌شود. این نمایش،کاری از گروه تئاتر «دارهام» و مدت‌زمان آن سی دقیقه است.
نمایش «U-Turn» از سوی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری مورد حمایت قرار گرفته است.
گفتنی است سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری دکتر سعید اسدی از یکم تا ۱۲ بهمن‌ماه سال جاری در تهران و برخی استان‌های کشور برگزار می‌شود.

u-turn 2

درباره حنیف سلطانی

همچنین بخوانید

تاریخ پایان اجرای نمایش‌ها مشخص شد

تاریخ پایان اجرای نمایشی‌های به صحنه رفته در تالارهای مجموعه تئاتر شهر مشخص شد. به …

قالب وردپرس