معماری
خانه / اخبار / بزرگداشت رضا فیاضی در بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک

بزرگداشت رضا فیاضی در بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک

بر اساس تصمیم شورای سیاستگذاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان، بزرگداشت بیست و سومین دوره جشنواره به‌پاس سال‌ها تلاش و خدمت مؤثر به تئاتر کودک و نوجوان به رضا فیاضی پیشکسوت این هنر اختصاص یافت.

reza-fayazi-1

به گزارش تئاتر بازها به نقل از خبرگزاری مهر، رضا فیاضی نویسنده، کارگردان و بازیگر متولد سال ۱۳۲۲ در طول سالیان فعالیت هنری دربیش از ۷۰ اثر هنری شامل تئاتر، سینما، سریال تلویزیونی، حضور داشته است؛ آثاری چون «چریکه تارا»، «کیمیا»، «روزگار غریب»، «زیر آسمان شهر»، «خانه ما»، «پهلوانان نمی‌میرند»، «آرایشگاه زیبا»، «هادی و هدی»، «دنیای شیرین»، «زی زی گولو»، «قصه‌های کوچه ما»، «پسرخاله‌ها».

همچنین رضا فیاضی از ابتدای فعالیت هنری در نمایش‌های مختلف چون «ت مثل تئاتر»، «بازرس»، «آدم بلا و دیو ناقلا»، «آنتیگونه»، «آواز خوان طاس»، «جنگ کور»، ‌«حلاج و سلاطین»، «یک زن یک مرد»، «هاملت با سالاد فصل»، «دیبوکها»، «میکی و کارآگاه۲» به عنوان کارگردان و یا بازیگر حضور داشته است.

آخرین نمایش این هنرمند پیشکسوت برای مخاطبان کودک و نوجوان با نام «پدر یک‌دقیقه‌ای» در تابستان امسال و در تالار هنر برای مخاطبان کودک و نوجوان اجرا شد که با استقبال زیادی نیز همراه بود. علاوه بر این تاکنون تعداد ۶ عنوان کتاب از این هنرمند شامل نمایشنامه، شعر و داستان چون ت مثل تئاتر، بانوی نیلوفر، قصه‌های آسیه‌آباد و بازیگر منتشرشده است. مراسم تقدیر و بزرگداشت رضا فیاضی در اختتامیه بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با حضور مقامات و هنرمندان برگزار خواهد شد.

بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان به عنوان یکی از باسابقه‌ترین رویدادهای تئاتر کشور با دبیری شهرام کرمی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان و اداره کل هنرهای نمایشی و مشارکت استانداری و نهادهای فرهنگی و هنری شهر همدان از تاریخ ۲۲ تا ۲۷ آذرماه با حضور گروه‌های ایرانی و خارجی برگزار خواهد شد.

درباره حنیف سلطانی

همچنین بخوانید

تاریخ پایان اجرای نمایش‌ها مشخص شد

تاریخ پایان اجرای نمایشی‌های به صحنه رفته در تالارهای مجموعه تئاتر شهر مشخص شد. به …

قالب وردپرس