معماری
خانه / اخبار / نمایش «خرسی که می‌خواست خرس باقی بماند» به روی صحنه می رود

نمایش «خرسی که می‌خواست خرس باقی بماند» به روی صحنه می رود

نمایش «خرسی که می‌خواست خرس باقی بماند» به نویسندگی خسرو حکیم رابط با اجرای زنده موسیقی توسط گروه «آژمان» به صحنه می‌رود.

 

khersi-ke-1

به گزارش تئاتر بازها به نقل از  ایسنا، «خرسی که می‌خواست خرس باقی بماند» نوشته خسرو حکیم رابط از پیشکسوتان نمایشنامه‌نویسی ایران است که به کارگردانی حمیدرضا عسکری از ۲۶ آبان‌ماه در تماشاخانه «کنش معاصر» روی صحنه می‌رود.

در این نمایش گروه موسیقی «آژمان» که دو سال است، فعالیت خود را در زمینه موسیقی تلفیقی آغاز کرده و در حال گذراندن مراحل اخذ مجوز اولین آلبوم است با این گروه تئاتری همکاری می‌کند.

داستان این نمایش روایتی از گمگشتگی یک خرس است که از خواب زمستانی برخاسته، اما به جای جنگل انبوه، کارخانه‌ایی بزرگ در پیش رو می‌بیند. خرس ادعای آن دارد که خرس است و می‌خواهد خرس باقی بماند، اما هیچ آدمی در کارخانه و حتی خرس‌های باغ وحش و سیرک حرفش را پذیرا نیستند و به ناچار خرس تسلیم نیروی قدرتمند کارخانه می‌شود و به عنوان کارگر مشغول کار می شود تا آنجا که…

در نمایش «خرسی که می‌خواست خرس باقی بماند» به کارگردانی حمیدرضا عسکری حسین شجاعی فرد، محمود نصیری فاخر، ساناز فرخ نژاد، مریم تاران، الهه عسکری، کیمیا الوانی، حسن همتی، کامیار محبی، محمد خوشبختیان، علیرضا رشیدی  (به ترتیب ورود به صحنه) بازی می‌کنند.

همچنین اعضای گروه آژمان را محمدامین همایونی نژاد، سپهر کرباسیان، امیر طیبی، فرزانه یوسفی جم و سارا مفیدی تشکیل می‌دهند. این گروه قرار است هر شب در اجرای نمایش به طور زنده موسیقی بنوازند.

کارگردان این نمایش دکتری فلسفه از تورنتو و مدرک معادل فوق لیسانس کارگردانی تئاتر از آلمان را دارد و تئاتر را به طور تخصصی از سال ۸۰ شروع کرده است. او تاکنون به عنوان بازیگر یا کارگردان نمایش‌هایی چون “نرگس”، “آبتین”، “سلولی به نام من” ،”درستکارترین قاتل دنیا”، “اسکار کوچولو”، “The Way  (در آلمان)” را روی صحنه داشته است.

نمایش «خرسی که می‌خواست خرس باقی بماند» پیش از این با شعار تبلیغاتی “من ماشین نیستم” اطلاع رسانی‌های مجازی خود را آغاز کرده بود که  علاقه‌مندان زیادی در آن شرکت کردند.

پیش فروش بلیت‌های این نمایش از یکشنبه ۲۳ آبان در سایت تیوال آغاز خواهد شد.

همچنین نمایش از ساعت ۲۰:۳۰ در تماشاخانه کنش معاصر به آدرس میدان فلسطین، خیابان طالقانی، بین خیابان سرپرست و فریمان، پلاک ۵۴٢  اجرا می‌شود.

 

khersi-ke-poster

درباره حنیف سلطانی

همچنین بخوانید

تاریخ پایان اجرای نمایش‌ها مشخص شد

تاریخ پایان اجرای نمایشی‌های به صحنه رفته در تالارهای مجموعه تئاتر شهر مشخص شد. به …

قالب وردپرس