معماری
خانه / دسته‌بندی نشده / کتاب داستان‌های ده‌کلمه‌ای «آخرین انار دنیا» به فروش می‌رسد

کتاب داستان‌های ده‌کلمه‌ای «آخرین انار دنیا» به فروش می‌رسد

کتاب داستان‌های ده‌کلمه‌ای «آخرین انار دنیا» هم‌زمان با اجرای نمایشی بر اساس رمانی به همین نام در سالن سایه به فروش می‌رسد.

 

 

akharin-annar-donya

 

به گزارش روابط‌عمومی گروه،کتاب داستان‌های ده‌کلمه‌ای «آخرین انار دنیا»، شامل داستان‌های منتخب از مسابقه داستان‌نویسی،که توسط گروه تئاتر «تی‌تووک» برگزار شده بود، هم‌زمان با اجرای نمایش «آخرین انار دنیا» به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم پشت‌کوهی توسط نشر «کلاغ» به چاپ رسید که در لابی سالن سایه مجموعه تئاترشهر عرضه می‌شود.

در این کتابچه ۱۰۸ داستان کوتاه از میان ۱۸۰۰۰ داستان رسیده به مسابقه داستان‌های ده‌کلمه‌ای «آخرین انار دنیا» انتخاب و منتشر شده‌اند. هیات داوران این مسابقه، دکتر بهروز غریب‌پور، شمس لنگرودی، اسدالله امرایی، رویا نونهالی و ابراهیم پشت‌کوهی بودند.

در بخشی از مقدمه این کتاب به قلم ابراهیم پشت‌کوهی آمده:«ایده‌ی ابتدایی این مسابقه از آنجا شکل گرفت که ما در تئاتر تی‌تووک معتقدیم تئاتر خانه‌ی همه‌ی هنرهاست و مکانی برای گسترش روح جمعی در جامعه، و به این ترتیب در پی یافتن امکانات تازه یا مهجورمانده برآمدیم. از آنجا که نمایش ما اقتباسی از رمان «آخرین انار دنیا»ی بختیار علی بود و این خودش پیوند محکمی با ادبیات داشت، بر آن شدیم «مسابقه‌ی داستان ده‌کلمه‌ییِ آخرین انار دنیا» را برگزار کنیم تا این ظرفیت خاموش در تئاتر را فعال کنیم و آتش‌فشانی را شعله‌ور سازیم که چون هیمه‌های نازک نور در صفحه‌های مجازی چشمک می‌زنند و دور می‌شوند ــ استعدادهای دیرباب».

همچنین در یکی از داستان‌های ده‌کلمه‌ای این کتاب نوشته «سارا شاهی» می‌‌خوانید:«دانه‌هایش قطره‌قطره می‌چکید آخرین انار دنیا؛ دلش شکسته بود».

علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را با بهای ۵۰۰۰ تومان از سالن سایه مجموعه تئاترشهر تهیه و مطالعه بکنند.

گفتنی است نمایش «آخرین انار دنیا» تا ۲۱ آبان‌ماه در دو نوبت ۱۷:۳۰ و ۱۹:۳۰ در سالن سایه میزبان دوست‌داران هنرهای نمایشی است و تماشاگران می‌توانند از طریق سایت تیکت Tik8.com بلیت رزرو بکنند

درباره حنیف سلطانی

همچنین بخوانید

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی « تئاتر بهرام بیضایی »

به دلیل استقبال متقاضیان مهلت ارسال آثار در جشنواره ملی « تئاتر بهرام بیضایی »  …

قالب وردپرس