معماری
خانه / دسته‌بندی نشده / «تئاتر مستقل تهران» میزبان گروه «زار» لهستان

«تئاتر مستقل تهران» میزبان گروه «زار» لهستان

آن هلی - لهستان
آن هلی – لهستان

سالن تازه تأسیس «تئاتر مستقل تهران» همزمان با برپایی هفته تئاتر لهستان در ایران، میزبان نمایش «آن هلی» (Anhelli) کاری از گروه تئاتر زار (ZAR) خواهد بود.

به گزارش تئاتر بازها «تئاتر مستقل تهران» مجموعه ای فرهنگی – هنری و خصوصی است و این نخستین اجرایی است که در سالن تئاتر آن بر صحنه خواهد رفت. این مکان که در حال حاضر می توان آن را بزرگترین سالن تئاتر خصوصی کشور دانست، با مساحت و ارتفاع مناسب و امکانات مجهز نور و صدا مکانی مناسب برای اجرای چنین آثاری در نظر گرفته شده است.

آن هلی - لهستان
آن هلی – لهستان

«تئاتر مستقل تهران» در روند کاری خود در نظر دارد در کنار اجرای آثار هنرمندان ایرانی، بخشی از تمرکز خود را بر جذب اجراهای خارجی و بین الملل بگذارد و امکان تماشای چنین آثاری را در فضایی از داد و ستد فرهنگی فراهم آورد. این مجموعه نخستین گام خود را به سوی این هدف با میزبانی از هفته تئاتر لهستان که توسط اداره کل هنرهای نمایشی، سفارت لهستان و دبیرخانه سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در تهران برگزار می شود، برداشته است.
گروه لهستانی تئاتر زار پیش از این در نقاط مختلف جهان چون ایتالیا، دانمارک، چین، کره و امریکا به اجرای آثارش پرداخته است. این گروه شیوه بیان تئاتری اش را از طریق صدا و موسیقی و با بازسازی ساختارشکنانه آواهای باستانی مذهبی کشورهایی چون گرجستان، بلغارستان، یونان و ایران شکل داده است. همچنان که واژه «زار» در زبان باستانی بخشی از گرجستان به معنی «آوازهای سوگواری» و در زبان امروز گرجی ها به معنی «زنگ» است.
«آن هلی» نیز نمایشی موسیقایی است به معنای «بانگ برآوردن و ندا دادن» که با الهام از قطعاتی از اشعار یولیو سوواسکی، از درونیات انسان ها سخن می گوید و به کارگردانی یاروسلاو فرت و با حضور ۱۵ بازیگر در ایران اجرا خواهد شد. این نمایش در تاریخ ۲۴ و ۲۵ آذر در محل تماشاخانه «تئاتر تهران» بر صحنه می رود.

هفته تئاتر لهستان در تهران از ۲۲ تا ۲۷ آذرماه ۱۳۹۴ توسط اداره کل هنرهای نمایشی، سفارت لهستان در ایران و دبیرخانه سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر برگزار می‌شود.

«تئاتر مستقل تهران»در ضلع شرقی تئاتر شهر، خیابان رازی، شماره ۵۰ واقع شده است.

هفته تئاتر لهستان
هفته تئاتر لهستان

درباره حنیف سلطانی

همچنین بخوانید

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی « تئاتر بهرام بیضایی »

به دلیل استقبال متقاضیان مهلت ارسال آثار در جشنواره ملی « تئاتر بهرام بیضایی »  …

قالب وردپرس