معماری
خانه / اخبار / هنرمندان تئاتر به پیشواز پیکر «رکن الدین خسروی » شتافتند

هنرمندان تئاتر به پیشواز پیکر «رکن الدین خسروی » شتافتند

جمعی از هنرمندان تئاتر ایران در فرودگاه امام خمینی تهران به پیشواز پیکر هنرمند فقید «رکن الدین خسروی » شتافتند.

 


به گزارش اختصاصی تئاتر بازها، جمعی از هنرمندان تئاتر ایران سپیده دم چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ به پیشواز پیکر هنرمند فقید، «رکن الدین خسروی »، کارگردان و مترجم فرهیخته تئاتر ایران ،در فرودگاه بین المللی امام خمینی شتافتند . پیکر این هنرمند فقید از شهر لندن ، که ازسال  ۱۳۷۵ در آن شهر سکونت داشت، ساعت   ۱:۰۰ صبح به وقت تهران با همراهی همسر داغدار ایشان به خاک ایران بازگشت.

تغییر روز و ساعت مراسم تشییع پیکر «رکن الدین خسروی »

به درخواست همسر و خانواده گرامی این هنرمند فقید، به منظور ادای احترام به مراسم « شهدای آتش نشان »، مراسم تشییع پیکر این استاد گرانقدر با « یک روز تاخیر» و در روز جمعه هشتم بهمن ماه  ۱۳۹۵ ساعت ۹ صبح از جلوی در تالار وحدت تهران برگزار خواهد شد .

 

 

حضور هنرمندان دلسوخته تئاتر ایران در  فرودگاه امام خمینی تهران

هنرمندانی چون : سهراب سلیمی، ایرج راد، تاجبخش فناییان، آزیتا حاجیان، رویا تیموریان، اصغر همت، بهروز بقائی، حمید مظفری، آتیلا پسیانی، نادر برهانی مرند، مسعود دلخواه، شکرخدا گوردرزی، خسرو احمدی، الهام پاوه نژاد، هرمز سیرتی، عباس جهانگیریان، کاظم بلوچی، کیوان نخعی، زری طالبی، مریم کاظمی، فروغ قجابگلو و … به همراه مهدی شفیعی، مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در در این مراسم پیشواز حضور داشتند و تألمات قلبی خویش را نثار خانواده داغدار این هنرمند فقید نمودند.

 

 

 

بخشی از زندگینامه هنرمند فقید « رکن الدین خسروی »

رکن الدین خسروی متولد ۱۶اسفند ۱۳۰۸ بود و در سال ۱۳۳۶ با همکاری دکتر مهدی فروغ اقدام به تاسیس اداره هنرهای دراماتیک کرد و در سال ۱۳۳۷ با کارگردانی و به روی صحنه آوردن « جایی که صلیب گذاشته شد » در اداره هنرهای دراماتیک و ضبط تلویزیونی این نمایش قدم بر این عرصه نهاد. وی کارگردان و مترجم ماندگار و نام آشنای تئاتر ایران بود و آثاری چون : حکومت زمان خان بروجردی، سایه دره، خاموشی دریا، پیک نیک در میدان جنگ، کلبه‌ای در جنگل، پایان بازی،تنها بخشی از آثاری است که وی در دوران حیات خود آنها را روی صحنه برده است.

شایان ذکر است ، رکن‌الدین خسروی ۲۶ دی‌ماه ۱۳۹۵ در لندن درگذشت.

 

درباره حنیف سلطانی

برای تئاتر می نویسم ، برای اعتلای آن و برای شکوهی که از دست رفته است یا می آید !

همچنین بخوانید

کارگاه “شجاعت” لوپز در فجر سی و ششم

آنتونیو پدرو لوپز یک اجراگر، کارگردان و تولید کننده خلاق است. او در پرتغال زندگی …

قالب وردپرس